Zapowiedzi

23 lutego warszawa – Benefit na rosyjskich więźniów politycznych

W przeddzień wyborów prezydenckich i mistrzostw świata w piłce nożnej w rosji zaczęły się represje przeciwko antyfaszystom i anarchistom. Jesienią 2017 roku w mieście penza zostało aresztowanych 6 osób – niektórym z nich podrzucono broń i materiały wybuchowe. Po zatrzymaniu pracownicy FSB zaczęto torturować antyfaszystów: rażono ich prądem, bito ich, wieszano głową w dół. Podczas tortur funkcjonariusze zmuszali aktywistów do przyznania się, że to oni stworzyli organizację terrorystyczną „Sieć”.
Na końcu stycznia 2018 roku w petersburgu zostało aresztowanych jeszcze dwóch antyfaszystów. Ich również torturowano za pomocą prądu, bito i zmuszano do składania fałszywych zeznań – potwierdzenia, że są członkami „Sieci”. W kwietniu 2018 roku w petersburgu aresztowano kolejną osobę. Do dzisiaj trwają zatrzymania w sprawie „Sieci”.
W związku z tymi wydarzeniami Cafe Kryzys razem z ACK organizują benefit wspierający aresztowanych anarchistów. O 20:00 zapraszamy na pokaz filmu pt. „Sieć”. Po filmie odbędzie się dyskusja i wspólne napisanie listów do więźniów politycznych. O 22.00 odbędzie się potańcówka w rytmach disco lat 80. i 90. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc prawną.

Zapraszamy!

Tu możecie śledzić aktualizacje sytuacji:
https://rupression.com/pl/

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *