Serwis Informacyjny - Świat

Międzynarodowy Tydzień Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami – 23 – 30 sierpnia 2021

Kapitalistyczne społeczeństwo opiera się na kłamstwie. Obietnicy, która nigdy nie zostanie spełniona. Obietnicy wolności – wystarczy tylko ciężko pracować. Przypomina się nam o tym za każdym razem, kiedy kapitalizm przeżywa kryzys. Za nami ponad rok pandemii Covid-19. Według niektórych, Covid-19 to kryzys zdrowotny. To nieprawda! Covid-19 to kolejny kryzys spowodowany przez kapitalizm. Spowodowany żądzą bogactwa i wzrostu. Żądzą, która zanieczyszcza płodną ziemię poprzez rolnictwo przemysłowe, kradnie siedliska ludzi i dzikich zwierząt przez politykę ekstrakcyjną, która obróciła kwitnące lasy w pustynie. To szaleństwo kapitalizmu popycha ludzkość do coraz to nowych granic, gdzie czeka na nas więcej wirusów.

Ten rok przyniósł więcej społecznych i ekonomicznych niesprawiedliwości, więcej cierpienia, ale też więcej walki. Ludzie przeciwstawili się systemowi kapitalistycznemu i autorytarnym reżimom. Walczyli o swoją wolność i przeciwko wyzyskowi. Strajkowali w fabrykach i buntowali się w więzieniach przeciwko autorytarnej polityce sterowanej zyskami.

Był to trudny rok, a to jeszcze nie koniec. W tych czasach bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy solidarności – w codziennym życiu, w naszych sąsiedztwach, naszych społecznościach. Ale nie możemy zapomnieć o naszych uwięzionych towarzysz.k.ach, którzy/e walczą o wolność i równość. Przechodzą teraz przez trudny czas, ponieważ pandemia jeszcze bardziej izoluje osoby w więzieniach.

Dlatego w tym roku po raz kolejny zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Tygodniu Solidarności z Uwięzionymi Anarchist.k.ami.

Zróbcie akcję solidarnościową, zawieście baner, zorganizujcie pisanie listów albo pokaz filmu, informujcie o osobach uwięzionych i dajcie im znać, że nie są ani same, ani zapomniane. Wyślijcie nam zdjęcie, krótki tekst, filmik z Waszego wydarzenia lub akcji, nagraną audycję – Wasza kreatywność nie zna granic.

Pamiętajmy o osobach, które walkę z nierównościami przypłaciły życiem.

Nie zapominajmy o tych, które są w więzieniu i kontynuują swoją walkę.

Walka trwa!

Niech bogaci zapłacą za Covid!

https://solidarity.international

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *