Sekcja FA ŁódźZapowiedzi

9 marca Łódź – Łódzka Manifa 2019

Federacja Anarchistyczna Łódź wspólnie z Dziewuchy Dziewuchom i Fabryką Równości zapraszają na Manifę 2019

Tegoroczna Łódzka Manifa, podobnie jak większość Manif w kraju idzie pod hasłem TO MY JESTEŚMY REWOLUCJĄ – nie ma Feminizmu bez solidarności.

Walka o prawa kobiet, to nie tylko ostra, głośna reakcja w sytuacjach, gdy władza chce po raz kolejny ograniczyć to, co zostało już wywalczone. To przede wszystkim długi, ustawiczny, cichy proces wywalczania. Kobiety walczą każdego dnia – w środowisku pracy, w środowisku społecznym i kulturowym, często we własnym domu. Walczymy o równe prawa, równą płacę, dostęp do świadczeń, prawo do aborcji, dostęp do przedszkoli i żłobków, by po urodzeniu dziecka móc wrócić do pracy. Walczymy ze stereotypami, mobbingiem, dyskryminacją, molestowaniem na tle seksualnym, walczymy ze wszelkimi przejawami przemocy – fizycznej, ekonomicznej, werbalnej, systemowej. Walczymy o równe prawa dla kobiet homoseksualnych i osób transpłciowych. Walczymy jako uchodźczynie i i imigrantki. Walczymy o prawo do bezpiecznego, godnego życia bez względu na kolor skóry, wiek i pochodzenie.

Robimy to każdego dnia. Walczymy każdego dnia.
Walczymy o wspólną sprawę i na polu tych własnych, codziennych .
Tworzymy grupy, ośrodki, samofinansujemy się i wspieramy, upadamy i wstajemy. Jesteśmy silne, wykształcone, mamy doświadczenie, wiedzę i różne umiejętności.
Robimy to wszystko bez pomocy państwa i polityków, a nawet im wbrew, mimo nich i pomimo tego, czego oni chcieliby dla nas – kobiet.

Nie chcemy już prosić, prosiłyśmy wiele lat, by nasze sprawy zauważono. Nie chcemy, by prawa i sprawy kobiet były po raz kolejny narzędziem, argumentem i wabikiem wyborczym w rękach polityków i polityczek.

Bo my wiemy, co dla nas dobre i umiemy to zbudować.
Bo budujemy to już od dawna, wspólnie, wytrwale, dzień po dniu.
Bo nieważne, co dla nas wymyśli “władza”, będziemy trzymać się razem, wspierać i budować dalej.
Bo nie ma Feminizmu, bez solidarności.

TO MY JESTEŚMY REWOLUCJĄ!

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *