FA

Wciąż potrzebujemy waszego wsparcia

Na dzień 31.03 udało nam się przekazać 3477 maseczek do ośrodków i osób, które najbardziej ich potrzebują. Oprócz tego rozdysponowaliśmy również 50 litrów środków do dezynfekcji. W dalszym ciągu szyjemy kolejne maseczki. W akcji na terenie Poznania i okolicznych miejscowości uczestniczy już około 70 osób. Niektóre z nich nie odchodzą od maszyn, inne szyją wieczorami po powrocie z pracy lub skończeniu zajęć uniwersyteckich.

Większość instytucji, którym dostarczyliśmy zaopatrzenie, zgłosiła się bezpośrednio do nas za pośrednictwem maila. W dalszym ciągu kolejne czekają na nasze wsparcie, którego nie są w stanie zdobyć z innych źródeł. Głównie mowa tu o ośrodkach pomocy społecznej i schroniskach dla bezdomnych, ale także o pielęgniarkach i lekarzach z oddziałów, które nie są bezpośrednio związane z walką z Covid-19, ale zajmują się np. położnictwem.

Uszyte w ramach akcji maseczki trafiły w ciągu tygodnia do: poznańskich schronisk Monaru, podopiecznych Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, Hospicjum Palium, Szpitala Miejskiego im. Raszei, Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, położnych środowiskowych ze Środy Wielkopolskiej, do DPS w Falmierowie, szpitala przy ul. Przybyszewskiego i do Izby Wytrzeźwień.

Pomimo zapewnień rządu, że sytuacja jest pod kontrolą i wiary wielu osób w te deklaracje na naszego maila spływają kolejne prośby o zaopatrzenie w te podstawowe środki do zabezpieczenia siebie lub podopiecznych przed koronawirusem.

Dotychczasowe efekty naszej akcji nie byłyby możliwe, gdyby nie wasze wsparcie. Wydaliśmy już 5000 zł pochodzące ze zbiórki. Kupiliśmy za to 6 rolek bawełny ( 790 zł każda), tasiemki, nici i druciki niezbędne w produkcji maseczek. Mimo że osiągnęliśmy już cel naszej zbiórki, spodziewamy się, że w aktualnej sytuacji i biorąc pod uwagę dotychczasowe wydatki kwota ta może być niewystarczająca. Dlatego postanowiliśmy zwiększyć cel zbiórki. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nas wsparli w ten sposób i jednocześnie zachęcamy do dalszego wpłacania.

pomagam.pl/produkcjamaseczek

Przypominamy również, że zapotrzebowanie jest na tyle duże, że każda osoba posiadająca maszynę do szycia, umiejąca ją obsłużyć i zdrowa, bez oznak chorobowych przyspieszy naszą produkcję i umożliwi nam szybsze zaopatrywanie potrzebujących. Zgłaszać się można za pomocą maila. Tą drogą zbieramy również informacje o zapotrzebowaniu od instytucji, które naszego wsparcia potrzebują.

pomoc.wzajemna.poznan@gmail.com

Federacja Anarchistyczna sekcja Poznań