@-TAK WyróżnioneSekcja FA KrakówZapowiedzi

19 wrzesień Kraków BEZ PAŃSTWA – Andrzej Kliś: “Projektowanie spółdzielczych struktur społecznych – niedokończona dyskusja z Rafałem

Prelegentem Bez Państwa (w 10 rocznicę śmierci Rafała Górskiego) będzie Andrzej Kliś (anarchista, działacz Związek Syndykalistów Polski), który w sobotę (19.09) wygłosi referat pt. „Projektowanie spółdzielczych struktur społecznych – niedokończona dyskusja z Rafałem”.

Opis: Wykład nawiązywać będzie do koncepcji spółdzielczości dyskutowanych z Rafałem Górskim w kontekście kilku projektów spółdzielczych i ich znaczeniu dzisiaj.Skupi się na roli spółdzielczości w tworzeniu anarchistycznych struktur społecznych. Zwróci uwagę na to, w jaki sposób spółdzielczość, przekraczając etap działalności związków zawodowych, może stać się narzędziem do budowania mechanizmów samozarządzania, nie tylko w miejscu pracy. Tworzenie spółdzielni przedstawione zostanie jako najskuteczniejsze i realne w obecnym porządku społeczne działanie w zakresie dystrybucji i organizacji podstawowych elementów życia społecznego, jak opieka medyczna, dach nad głową, edukacja, dystrybucja i produkcja żywności, a także samoorganizacja społeczeństwa.

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *