Publicystyka WyróżnioneSekcja FA PoznańZielona Fala

Słowo roku 2023 – PATODEWELOPERKA

“Patodeweloperka – Słowo Dekad. Tak w Poznaniu jak i w całym kraju. Patodeweloperka to rozwścieczona rządza pieniądza. W Poznaniu polityka patoinwestycji była i jest rozjuszona wśród m.in.” Januszy” biznesu od dekad. Jednym z takich Januszy jest Duda Development, który betonuje w poznańskiej zieleni bunkier dla burżuazji niszcząc okoliczny krajobraz.
Dekady, o których powyżej to okresy rządów najpierw Grobelnego, a od dwóch kadencji Jaśkowiaka i jego samorządu. Rok 2023!
Po latach indolencji urzędu uchwalone zostało latem ubiegłego roku Studium przestrzenne dla miasta Poznania. Pytanie! Czy zatem jedno z najwyżej uplasowanych słów roku w plebiscycie na Słowo Roku 2023, jakim zostało patodeweloperka to przypadek? Naszym zdaniem nie. Nowe studium dla Poznania utrwaliło jedynie powyższą tendencję czyli zielone światło dla Januszy na niszczenie m.in. klinów zieleni. Pomimo ogromnego, wręcz historycznego sprzeciwu, a raczej powstania społecznego, które towarzyszyło tworzeniu się studium – górę wzięły układy, interes patoinwestycji i szemranych inwestorów. Zieleń w Poznaniu i centra społeczne zostały potraktowane przez układ rządzący zwyczajowo z buta.
Tak więc mieszkanki i mieszkańcy Poznania, zbliżają się wybory samorządowe – będzie można butem się odwdzięczyć, a obserwując co się dzieje w kryzysie mieszkaniowym w zachodniej części Europy i na przysłowiowych wyspach – słowo patodeweloperka może być w następnych latach stricte na pierwszym miejscu Słowa Roku, ponieważ nawet sztuczna inteligencja potrzebuje dachu nad głową.”
www.rozbrat.org
Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *