Serwis Informacyjny - PolskaZielona Fala

Ratunek dla łódzkiego rezerwatu Polesie Konstantynowskie

Ekipa Zielonej Fali drugi rok konsekwentnie walczy o ratunek dla łódzkiego rezerwatu Polesie Konstantynowskie wszelkimi dostępnymi metodami. Rezerwat jest to zamknięty teren o powierzchni prawie 10 ha – ostatni zachowany fragment Puszczy Łódzkiej. Fenomen tego miejsca polega nie tylko na zachowanym i chronionym przed człowiekiem ekosystemie, ale też na tym, że rezerwat znajduje się w samym mieście. Niestety człowiek potrafi zepsuć nawet nie dotykając – działamy zatem w imię zasady jeden zepsuł inny naprawia.
Źle wykonane inwestycje w otaczającym rezerwat parku, odcięły ten z natury podmokły las, od naturalnie spływającej tam wody. Dziś, w czasach suszy każda kropla jest cenna i każde drzewo jest cenne. Zamknięty rezerwat w mieście to skarb, który trzeba chronić, a ochrona przyrody to nie płot, a przemyślane działania, które pozwolą mu trwać i żyć.

Więcej o samym rezerwacie i o tym co wokół niego się działo poczytacie na Ratujemy Rezerwat Polesie Konstantynowskie o tym co będzie się działo również tu. A jeśli jesteście z Łodzi – rezerwat czeka na Was i Wasze zaangażowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=VnpBG_DmUsw

Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *