4-5 czerwiec, Poznań – Festiwal “Od czytania do działania”

Zapraszamy Cię na festiwal „Od czytania do działania”, który organizujemy w pierwszy weekend czerwca (04-05) na poznańskim Rozbracie (ul. Pułaskiego 21a).
🔴 Czego możesz się spodziewać?
– kiermaszu wydawnictw i zbiorów antykwarycznych
– spotkań z autorami i autorkami
– fascynujących debat
– wystawy
– pokazów filmów
– koncertu i imprezy
– neapolitańskiej wegańskiej pizzy
– darmowej zapatystowskiej kawy
A konkretnie?
🔴 Kiermasz:
Szykujemy dla Ciebie kameralne targi książki, na których spotkasz się z ciekawymi wydawnictwami, zarówno niszowymi, które skradły serca wielu pasjonatów i pasjonatek, jak i tymi, na których nowości wydawnicze czeka cała Polska czytelnicza przebierając nogami. Zawsze jednak będą to te wydawnictwa, które biorą na klatę trudne tematy, zabierają głos w ważnych sprawach i/lub podpowiadają jak wspólnie zbudować inny, lepszy świat.
ALE, to nie wszystko: jeśli masz na swoich półkach książki, które chcesz wypuścić w świat, by znalazły nowy dom, możesz je u nas bezpłatnie wystawić na własnym stoisku. Nieważne, czy jest ich pięć czy pięćset – dla każdej osoby znajdzie się kawałek stołu i wygodne krzesło.
👉 Zgłoszenie wysyłaj na bractwotrojka@gmail.com (w tytule napisz “kiermasz stoisko”, w mailu daj nam znać ile miejsca potrzebujesz)
🔴 Spotkania i debaty:
⚫ Obędzie się dyskusja pt. „Po co nam dziś ludowa historia?”. Udział w niej wezmą Kacper Pobłocki (Chamstwo), Michał Rauszer (Bękarty pańszczyzny), Jarosław Urbański (Wiecowniczki).
Prowadzący: Wojtek Szot (https://www.facebook.com/zdaniemszota).
Więcej informacji wkrótce.
⚫ Gościć będziemy Przemysława Wielgosza, z którym porozmawiamy o jego najnowszej książce „Gra w rasy”. Spotkanie poprowadzi dr Joanna Karolina Malinowska, UAM.
⚫ Nie przegap też dyskusji „Ruch pracowniczy a walka o klimat. Współpraca czy konflikt?”. Przyczynkiem do niej jest książka „Przeciw kryzysowi i dewastacji”, wydana przez OZZ Inicjatywa Pracownicza. Na pytanie zawarte w tytule odpowiadać będą działacze pracowniczy i aktywiści ruchu ekologicznego. Dyskusję poprowadzi Łukasz Kawowski z Zielonej Fali.
⚫ „Czy nadchodzi nowy kryzys mieszkaniowy?” O czyścicielach kamienic, eksmisjach i miejskiej polityce mieszkaniowej pogadamy z aktywistkami lokatorskimi z Poznania i Warszawy. Spotkanie odbędzie się z okazji wydania przez nas książki „Stop eksmisjom. 10 lat Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów”.
⚫ Angry Workers jest kolektywem zajmującym się krytyczną analizą międzynarodowych walk robotniczych i praktycznym zaangażowaniem w samoorganizację robotniczą. Podczas swojej prezentacji skupią się na tym jak w obecnych warunkach tworzyć strategię rewolucyjną. Wykorzystując teorię składu klasowego przeanalizują okoliczności umożliwiające rozwój walk robotniczych. W tym celu spojrzymy na strajki, które wybuchały w Wielkiej Brytanii po wprowadzeniu lockdownu oraz na wydarzenia w USA od czasu wystąpień Black Lives Matter i tzw. Striketober (fali strajków z jesieni 2021 r.).
🔴 Szczegóły dotyczące poszczególnych spotkań oraz koncertu i pokazu filmów podamy już wkrótce.
Trojka / Rozbrat
Udostępnij tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.