Łódź: Ponowne otwarcie Anarchistycznej Biblioteki „Słowo”

Witryna Biblioteki Słowo Witryna Biblioteki Słowo
Łódzka biblioteka anarchistyczna "Słowo" znowu działa!!! Jak piszą twórcy projektu na jego nowej stronie internetowej, www.biblioteka.bzzz.net :
"Biblioteka "Słowo" funkcjonuje od kilku lat przy łódzkiej sekcji Federacji Anarchistycznej. Nazwa pochodzi od anarchistycznej Spółdzielni Wydawniczej "Słowo" powstałej w Łodzi w 1946 roku, które zajmowało się publikowaniem dzieł klasyków anarchizmu.Na początku 2011 roku Biblioteka przeszła remont - zmieniła stronę, lokalizację, ułatwiła wgląd w swe zbiory. Unowocześniła się.

Staramy się, aby nasza biblioteka nie była zwykłym składem książek, do którego przychodzisz po z góry upatrzoną książkę, bez słowa ją wypożyczasz a następnie wychodzisz, wracając do swojego świata i swoich obowiązków."Słowo" oprócz wielu nigdzie indziej nie dostępnych publikacji, broszur i gazet to także platforma wymiany myśli; debat i rozmów. Na naszym portalu macie możliwość publikowania swoich prac, recenzji i krytycznych artykułów.

Dzięki technologii i licencji domeny publicznej na naszej stronie możecie znaleźć bazę e-booków do ściągnięcia za darmo - zupełnie legalnie.
Dużo piszesz, czytasz? A może jesteś tłumaczem? Masz pomysł na panel dyskusyjny? Podoba Ci się nasz projekt? Zachęcamy do współpracy!"