Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Nadprodukcja. Terror konsumpcji

• Data wydarzenia: 26 listopada 2012 r.
  • Godziny: 19.00-21.30
  • Miejsce: KawiarniaNaukowa, ul. Szeroka 10
  • Organizator:
Postanowiliśmy zwiększyć częstotliwość spotkań filmowych. Już w najbliższy poniedziałek kolejny film: “Nadprodukcja. Terror konsumpcji” (“Surplus. Terrorized into Being Consumers”). Brawurowo montowany dokument (m.in. zdjęcia z manifestacji alterglobalistów w Genui), radykalnaradykalnego krytyka ideologii konsumpcji, ale też zderzenie z realną karykaturą idei świata bez rynku wg Fidela Castro. Efekt tego zderzenia jest niepokojący.

Film stawia pytania:
Dlaczego powszechnie obowiązujący konsumpcyjny styl życia wzbudza tyle sprzeciwów i wznieca rewolty antyglobalistów na całym świecie?
Dlaczego przywilej robienia zakupów i dokonywania wyborów konsumenckich nie prowadzi automatycznie do szczęścia?
Skąd bierze się poczucie pustki i osamotnienia jednostek pomimo materialnej zasobności społeczeństw zachodnich?

Chcemy też postawić swoje:
Jakie są (i czy są) granice obrony człowieka wobec “miękkiej” przemocy kapitału i systemu politycznego?
Kiedy to my mamy prawo uciec się do przemocy?

Zapraszamy do dyskusji.

Uwaga: wjazd 3 zł

F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.