I Zlot Międzymiastówki Anarchistycznej Gdańsk 30-10-1988, wjazd SB i ZOMO (z archiwum SB)

Odnaleziony w archiwach sensacyjny zapis z kamery SB dokumentujący najazd ZOMO i Służby Bezpieczeństwa na pierwszy ogólnopolski zjazd Międzymiastówki Anarchistycznej, który odbył się w pewnej willi w Gdańsku 30.10.1988. Zjazd trwał zaledwie kilka minut i przerwany został wejściem służb na teren spotkania. Wszyscy uczestnicy za wyjątkiem kilku osób zostali spisani i puszczeni wolno. Na tym zupełnie unikatowym materiale zobaczycie m.in. takie postacie jak Jarosław Guła (Praffdata, CDQ), Patyczak (Brudne Dzieci Sida), Jany Waluszko (RSA), Zbigniew Sajnóg (Totart), Mirosław „Maken" Dzięciołowski, Ziggy Stardust i wielu innych. Pod koniec filmu przelot z kamerą przez piwnicę willi gdzie odbywało się spotkanie, z całym materiałem dowodowym w postaci podziemnych pism oraz totartowskich dekoracji. „Cały przygotowany przez organizatorów bigos w ilości 50 kg zdążył wystygnąć zanim ktokolwiek miał szansę go skonsumować" -- Paweł „Konjo" Konnak.