Książka twórców bloga From the Greek Streets poświęcona greckiej rewolcie

Do dystrybucji w USA i Europie Zachodniej trafi w najbliższych dniach książka "Between a Present Yet to Go and a Future Yet to Come" („Pomiędzy teraźniejszością, która jeszcze trwa a przyszłością która jeszcze nie nadeszła"), poświęcona grackiej rewolcie roku i walkom społecznym w tym kraju podczas ostatniego kryzysu finansowego na świecie. Autorzy książki, Dimitris Dalakoglou i Antonis Vradis, są założycielami anarchistycznego bloga From the Greek Streets, od początku starć zimą 2008 roku opisującego z wolnościowej perspektywy wydarzenia w tym kraju. Książka jest wspólnym wydawnictwem AK Press i serwisu Occupied London.

Antonis jest doktorantem na wydziale geografii London School of Economics, gdzie zajmuje się badaniami społecznymi dotyczącymi ateńskiej dzielnicy Exarcheia, będącej od lat głównym ogniskiem walk społecznych i bastionem greckich anarchistów. Jest również jednym ze współzałożycieli magazynu i portalu Occupied London i redaktorem bloga From the Greek Streets.
Dimitris jest wykładowcą antropologii społecznej na Uniwersytecie Sussex, redaktorem Occupied London i "International Encyclopedia of Revolution and Protest." Podróżuje między Grecją a Wielką Brytanią.

"Between a Present Yet to Go and a Future Yet to Come"
9780983059721 (Ebook)
Wydawca: AK Press/ Occupied London
Data pierwszego wydania: kwiecień 2011
Format: miękka okładka
Stron: 386

Zamówienia przez stronę internetową AK Press od 18 marca 2011

Więcej informacji na:
F.A. Łódź

Początki działalności Federacji Anarchistycznej Łódź sięgają końca lat osiemdziesiątych i działającej w mieście Pomarańczowej Alternatywy.  Akcje w owym czasie skupiały się głównie na organizacji happeningów i  demonstracji  mających na celu zwiększenie zakresu swobód obywatelskich i dyskredytację ówczesnych  władz. Po okresie przemian systemowych łódzcy anarchiści skoncentrowali swoje działania wokół tematów ekologicznych i antymilitarystycznych, organizując demonstracje i wydając własne pismo „Ortodox”. Od połowy lat dziewięćdziesiątych łódzcy działacze poszerzają zakres swoich zainteresowań o tematy pracownicze (współtworząc związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza), antyrasistowskie (demonstracje, konferencje, organizacja akcji Kolorowa Tolerancja), ekologiczne (pokazy filmowe i pikiety).  Osobną działalnością stanowi organizowana od 10 lat akcja rozdawania najbiedniejszym mieszkańcom naszego miasta darmowych posiłków (Food not Bombs), których udało się już wydać ponad 30 tysięcy.  W chwili obecnej działacze Federacji Anarchistycznej Łódź uczestniczą również w działaniach innych grup wolnościowych i ekologicznych w Łodzi.