Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Haga ( Holandia ) - Demonstracja przeciwko represjom wobec anarchistów i antyfaszystów

• Data wydarzenia: 19 listopada 2016 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

W Sobotę, 19 listopada, w Hadze (Holandia) odbędzie się demonstracja przeciwko fali represji, z którą antyfaszyści i anarchiści muszą mierzyć się przez ostatni rok. Atak wymierzony przeciwko jednemu z nas, jest atakiem wymierzonym przeciwko wszystkim. Solidarność poprzez walkę!

W ciągu ostatniego roku represje wobec antyfaszystów i anarchistów znacznie wzrosły, przede wszystkim w Hadze. Na obszarze Schilderswijk (centrum Hagi) wydany został zakaz jakichkolwiek przejawów aktywności anarchistycznej. Jest to próba stłamszenia walki anarchistów z rasizmem, przemocy i morderstwami policji, jakie mają miejsce w tej dzielnicy. Wkrótce po tym wydarzeniu, wydano kolejny zakaz przeciwko środowiskom antyfaszystowskim, które stawiały opór skrajnie prawicowej demonstracji organizowanej przez Pegide. W międzyczasie doszło do blokady eksmisji jednego z centr socjalnych De Vloke, które skłotowane było od 13 lat.

Szkody powstałe w wyniku blokady, władze Hagi oszacowały na 50 tys. euro i zażądały zwrotu tej sumy od anarchistów. Próbowano zamknąć inne niezależne strefy jak np. Centrum Autonomiczne. Zakazano kolejnych demonstracji a ludzie są zastraszani w domach i na ulicach, dokonywane są liczne aresztowania, podejmowane są liczne próby pozyskania informatorów i rozbicia środowiska.

Należy pamiętać, że to nie są tylko ataki wymierzone w pojedynczych anarchistów i antyfaszystów. Są to ataki przeciwko wszystkim, którzy sprzeciwiają się rasizmowi, którzy walczą o świat bez dyskryminacji i nierówności, są to ataki przeciwko każdemu i każdej z nas. Te ataki nie mogą pozostać bez odpowiedzi! Dlatego wzywamy do solidarności, ponieważ solidarność jest bronią, musimy bronić naszych autonomicznych struktur i przestrzeni.

Przybywajcie do Hagi, 19 listopada. Łańcuchy, które zakładają nam państwowi idioci, muszą zostać zerwane. Ten kto nie walczy, już jest przegranym!

Filmik

źródło: fightrepressiondemo.noblogs.org/