Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Poznań - Uchodźcy i imigranci w oczach mediów. Historia i współczesność.

• Data wydarzenia: 13 grudnia 2017 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:

Zapraszamy na spotkanie

Uchodźcy i imigranci w oczach mediów. Historia i współczesność.

13.12 Poznań godz. 19 Zemsta ul. Fredry 5/3A

W spotkaniu udział wezmą:

Krzysztof Wasilewski - doktor nauk humanistycznych, historyk i medioznawca.
Autor książki Bezdomnych gromady niemałe... Dyskurs imigracyjny na łamach prasy amerykańskiej (1875-1924) wydanej niedawno przez wydawnictwo Bractwo Trojka.
Zainteresowania badawcze: media alternatywne, amerykański system medialny, dyskursy mniejszościowe, postkolonializm.

Jarosław Urbański - socjolog, uczestnik Federacji Anarchistycznej oraz OZZ Inicjatywa Pracownicza. W 2016 roku prowadził wraz z grupą socjologów i politologów z Zachodniego Ośrodka Badań Społecznych i Ekonomicznych badania dot. uchodźców przy zachodniej granicy Polski. Badania zawierały także analizę lokalnych mediów.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1604103779659026/