Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Katowice: Wiec antyfaszystowski

• Data wydarzenia: 22 stycznia 2011 r.
  • Godziny:
  • Miejsce:
  • Organizator:
Plakat zapraszający na wiec Plakat zapraszający na wiec
22 stycznia w Katowicach odbędzie się próba zorganizowania tzw. "Marszu Polskości''. W odpowiedzi na tę idiotyczną inicjatywę śląskie środowiska antyfaszystowskie wzywają do ogólnopolskiego wsparcia. Organizatorzy tłumaczą swoją demonstrację prośbami mieszkańców Śląska, co jest kompletną bzdurą, ponieważ środowiska pracownicze i przedstawiciele środowisk górniczych oficjalnie odcinają się od rzekomego poparcia dla inicjatywy skrajnej prawicy. Nie możemy pozwolić, by na naszych oczach pod przykrywką "troski o rodaków" propagowano nacjonalizm, homofobię i nienawiść do innych narodowości, a wcześniejsze inicjatywy kanapowej partii, która marsz organizuje, miały właśnie taki charakter. Dlatego też jeżeli chcesz poprzeszkadzać neofaszystom, kiedy będą próbować wciskać swoje bzdury społeczeństwu, przyjdź na kontrmanifestację. Zbiórka odbędzie się tego samego dnia o godzinie 15.45 na Placu Teatralnym (przy teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego) . Wspólnie staniemy na drodze skrajnej prawicy!

info: fas.bzzz.ne
F.A. Śląsk

Federacja Anarchistyczna Śląsk (FAŚ) jest regionalną sekcją Federacji Anarchistycznej skupiającą osoby oraz grupy z południowo-zachodniej Polski, choć mogą do niej należeć także osoby spoza tego regionu, jeśli uznają to za stosowne. FAŚ powstała podczas I Zjazdu Śląskich Anarchistów i Anarchistek, który odbył się w dniach 9-10 kwietnia 2005 na squacie M9 w Sosnowcu. Jako anarchiści sprzeciwiamy się wszelkim formom dominacji, hierarchii i wyzysku, dążąc do zmiany społecznej na bazie antyautorytarnych środków i anarchistycznej etyki, a naszym ostatecznym celem jest społeczeństwo opierające się na wolności, równości, solidarności i antyautorytarnych formach organizacji, bez podziału na rządzących i rządzonych.

Strona www: www.facebook.com/FederacjaAnarchistycznaSlaskFas E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.