Jemen: policja i wojsko strzelają do demonstrantów

Demonstracje w Jemenie pod koniec lutego 2011 Demonstracje w Jemenie pod koniec lutego 2011
Jak podaje Polska Agencja Prasowa co najmniej 15 uczestników antyprezydenckiej demonstracji zostało zastrzelonych przez wojsko i policję w mieście Taiiz, w południowo-zachodnim Jemenie - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródła szpitalne. Al Jazeera podaje, że rannych jest ponad 1600 osób.

Lekarz, z którym rozmawiała francuska agencja, powiedział, że zabici zginęli od kul; ponadto są "dziesiątki rannych" - wskazał. Dodał, że żołnierze i funkcjonariusze sił bezpieczeństwa w dalszym ciągu strzelają do manifestantów, którzy domagają się ustąpienia prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.

Według świadków uzbrojeni mężczyźni ubrani po cywilnemu otworzyli także ogień do protestujących w portowym mieście Al-Hudajda. Nie ma na razie informacji o poszkodowanych.

Pod koniec stycznia, zainspirowana podobnymi wystąpieniami m.in. w Tunezji i Egipcie, Jemen ogarnęła fala protestów przeciwko Salahowi, rządzącemu krajem od 32 lat.

03.04.2011: Wojsko strzela do protestujących w Jemenie