Jesteś tu: Start / Artykuły / Zapowiedzi /

Ruda Śl: Spółdzielczość i kooperatyzm

• Data wydarzenia: 28 grudnia 2010 r.
  • Godziny: 17.00-20.00
  • Miejsce: ADK Berza, Ruda Śląska Chebzie, ul. Dworcowa 2
  • Organizator: Federacja Anarchistyczna Śląsk wraz z stowarzyszeniem „Obywatele Obywatelom”

Zapraszamy na spotkanie, poświęcone szeroko rozumianej spółdzielczości. Prelekcja połączona będzie z dyskusją na tematy historyczne i współczesne odnośnie spółdzielczości i kooperatyzmu Wstęp wolny, ponadto podczas dyskusji będzie można otrzymać zbiór tekstów Edwarda Abramowskiego („Kooperatywa. Polskie korzenie przedsiębiorczości społecznej”).

Spotkanie będzie miało charakter warsztatów, prelekcji. Zostanie omówiona myśl i działalność praktyczna Edwarda Abramowskiego i ruchów spółdzielczych, następnie zostanie opowiedziane o nowoczesnych formach samoorganizacji i pracy grupowej oraz możliwościach wykorzystania siły rynkowej nabywcy „zbiorowego” w postaci stowarzyszeń, czy innych organizacji o charakterze wspólnotowym. Będziemy też mówić o nowoczesnych formach samoorganizacji i pracy grupowej dla wspólnego dobra, takich jak Open Source, Open Access, Creative Commons, Wiki itp.

F.A. Śląsk

Federacja Anarchistyczna Śląsk (FAŚ) jest regionalną sekcją Federacji Anarchistycznej skupiającą osoby oraz grupy z południowo-zachodniej Polski, choć mogą do niej należeć także osoby spoza tego regionu, jeśli uznają to za stosowne. FAŚ powstała podczas I Zjazdu Śląskich Anarchistów i Anarchistek, który odbył się w dniach 9-10 kwietnia 2005 na squacie M9 w Sosnowcu. Jako anarchiści sprzeciwiamy się wszelkim formom dominacji, hierarchii i wyzysku, dążąc do zmiany społecznej na bazie antyautorytarnych środków i anarchistycznej etyki, a naszym ostatecznym celem jest społeczeństwo opierające się na wolności, równości, solidarności i antyautorytarnych formach organizacji, bez podziału na rządzących i rządzonych.

Strona www: www.facebook.com/FederacjaAnarchistycznaSlaskFas E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.