53% uprawnionych do głosowania nie poszła do wyborów

Według wstępnych sondaży frekwencja wyborcza wyniosła ok. 47% uprawnionych do głosowania. Według sondażu przygotowanego przez OBOP, hegemonię w parlamencie utrzymała prawica Platforma Obywatelska z 39,6%, Prawo i Sprawiedliwość 30,1%  Trzecią siłą w parlamencie ma być Ruch Palikota (10,1 proc.). Kolejne miejsce zajął PSL (8,2 proc.). Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 7,7 proc. poparcia.

Polska Jest Najważniejsza oraz Polska Partia Pracy - "Sierpień 80" nie przekroczyły progu wyborczego uzyskując odpowiednio 2,2 proc. oraz 0,6 proc. poparcia.