Kraków: Przeciw GMO z Kapelą ze Wsi Warszawa

Wczoraj w Krakowie wystąpił jeden z najgłośniejszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów folk: Kapela ze Wsi Warszawa. Oprócz świetnego, energetycznego koncertu byliśmy też świadkami i uczestnikami politycznej deklaracji przeciw ustawie o nasiennictwie.

W trakcie występu muzycy zaprosili na scenę przedstawiciela Federacji Anarchistycznej Krakó i wspólnie z nim krótko przedstawili sprawę bardzo niebezpiecznej, a cichcem uchwalonej przez sejm ustawy o nasiennictwie, pozwalającej na wprowadzenie “tylnymi drzwiami” upraw GMO do Polski.

Maciej Szajkowski, współzałożyciel i bębniarz Kapeli zachęcał też do udziału w proteście w Warszawie, pod pałacem prezydenckim. Szczegóły na stronie inicjatywy Weto dla GMO.
F.A. Kraków

Krakowska Sekcja Federacji Anarchistycznej działa nieprzerwanie od roku 1989. Na przestrzeni tego  okresu przez grupę przewinęło się wielu aktywistów. Do najważniejszych działań podejmowanych niegdyś przez krakowską sekcję należy zaliczyć „Akcję Kontrbal” czyli protesty przeciw pseudocharytatywnemu balowi organizowanemu corocznie przez prezydenta Krakowa, pomoc prawną dla obdżektorów, szereg inicjatyw związanych z ludobójczą wojną w Czeczenii m.in. Komitet Wolny Kaukaz, protesty antywojenne czy angażowanie się w ruchy protestu uczniów i studentów. W ostatnich latach nastąpiła w grupie znaczna zmiana pokoleniowa. Obecnie koncertuje ona swoje działania na promocji demokracji bezpośredniej, wspieraniu grup wykluczonych m.in. lokatorów i bezdomnych oraz działalności informacyjnej: spotkania filmowe, wydawanie broszur, prowadzenie strony internetowej i biblioteki.

Strona www: fakrakow.wordpress.com/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.