Bielsko -Biała: Solidarnościowy bilbord ze strajkującymi robotnikami Huty Batory w Chorzowie

Dziś w godzinach wieczornych na dworcu głównym w Bielsku-Białej pojawił się bilbord z hasłem:

MEDIA CENZURUJĄ

MY POPIERAMY

STRAJK ROBOTNIKÓW

HUTY BATORY W CHORZOWIE

Pod akcja podpisała się Federacja Anarchistyczna Częstochowa i ZZ Federacja Pracownicza

F.A. Częstochowa

Federacja Anarchistyczna Częstochowa istnieje od 1989 roku. Od tamtej pory przez całe lata 90 i dwutysięczne ruch anarchistyczny w Częstochowie rozwijał się prężnie – organizowano demonstracje, pochody 1 majowe, założono skłot i tak dalej. Od pierwszych lat drugiej dekady XXI wieku aktywizm jednak w częstochowianach ucichł, tak samo jak i anarchizm.

Nic to! Od 2017 nastąpił wzmożony ruch – budujemy wszystko na nowo! Współpracujemy z różnymi środowiskami lewicowymi w Częstochowie i okolicy, działamy antyfaszystowsko, udzielamy się na śląsku, współorganizowaliśmy I Marsz Równości w Częstochowie, kolportujemy robotniczą i anarchistyczną prasę, książki i wlepki, w planach mamy organizację Food not Bombs i restaurację Inicjatywy Pracowniczej w naszych rejonach. Zapraszamy wszystkich chętnych do działania! Piszcie przez fanpage Autonomiczna Grupa Anarchistyczna – Federacja Anarchistyczna Częstochowa na Facebooku.

Strona www: https://www.facebook.com/aga.czest/ E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.